پنج شنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
   » مرکز تمرینات آبی » درباره
 معرفی مرکز تمرینات آبی 

استخر آکادمی همزمان با افتتاح آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در 31خرداد 1381 با حضور آقای ژاگ روگ رییس کمیته بین المپیک شروع به کار کرد.

با شروع به کار این بخش و ارائه سرویس های SPA به ورزشکاران تیم های ملی ( بانوان و آقایان) رفته رفته احساس نیاز به بخش هایی مثل تمرینات آبی، پژوهشهای آبی و ریلکسیشن به وجود آمد و در سال 1383 احداث یک سالن به مساحت 108 متر مربع جهت بخش های پژوهش های آبی و ریلکسیشن احداث گردید، سپس این مرکز از آذر 1384 تحت عنوان مرکز تمرینات آبی فعالیت خود را به صورت مستقل شروع نمود.

گفتنی است در این مرکز دستگاه های ریلکسیش وماساژ با آب به ارزش ریالی ۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰ ریال خریداری  گردیده و مورد استفاده ورزشکاران تیم های ملی قرار گرفته است. 

مشخصات: 1. مساحت مرکز : 410 متر مربع 2. ابعاد استخر : 8×12 متر 3. عمق استخر تمرینات آبی : 1متر تا 5/1 متر 4. سنجش ریکاوری و آرام سازی : 70متر مربع 5. سنجش پژوهشهای آبی 40 متر مربع این بخش درحال خریداری تجهیزات شامل استخر خروشان ، سرعت سنج تست، قدرت سنج شنا ، فیلمبرداری و آنالیز حرکت و ..... می باشد.

 

بخش های مرکز

1- بخش اسپا
2-بخش تمرینات آبی
3-بخش استراحت و ریکاوری
4-بخش پژوهشهای آبی

-بخش اسپا:
 تیم های ملی می توانند بعد از انجام تمرینات خود جهت ریلکسیشن از سونای خشک و جکوزی واستخر استفاده نمایند

 - بخش تمرینات آبی:
• انجام تمرینات آبی در دوره انتقال جهت حفظ فاکتورهای آمادگی جسمانی (انعطاف-قدرت-استقامت)
• انجام تمرینات آبی جهت حفظ فاکتورهای جسمانی در دوران طولانی مسابقات و لیگهای ورزشی.
• انجام تمرینات توانبخشی و آب درمانی.
در این بخش با استفاده از برنامه های تمرینی در سه سطح مبتدی-متوسط و پیشرفته با استفاده از وسایل و تجهیزات مقاومتی و شناوری تمرینات دنبال میگردد.

  

  -بخش استراحت و ریکاوری:
این بخش مشتمل بر امکانات وان اگورا ،وان ویژن و دوش سه جهته و ایستگاههای شن جهت سرویسهای ماساژبا آب برای عضلات کل بدن ،عضلات شانه،لگن،کمر و پایین تنه که هم جنبه ماساژو هم جنبه درمانی دارد.

 

 

 

بخش پژوهشهای آبی:
در این بخش مقرر است کارهای پژوهشی در ورزشهای شنا،واترپلو،نجات غریق و قایقرانی انجام گردد،که در مرحله تجهیز می باشد که با خریداری استخر خروشان آزمایشگاه بیومکانیک وفیزیولوژی  احداث می گردد.
 

 

طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام