یکشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
  
  
بازدید وزیر ورزش جمهوری آذربایجان از آکادمی ملی المپیک
آزاد رحیم اف وزیر ورزش جمهوری آذربایجان به همراه سفیر این کشور که در راستای توسعه همکاری های ورزشی دو کشور به ایران سفر کرده است بعد از ظهر روز گذشته ضمن بازدید از آکادمی ملی المپیک با دکتر قراخانلو رئیس این آکادمی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، رحیم اف در جریان این بازدید ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: آکادمی المپیک آذربایجان بیشتر به تربیت دانشجو می پردازد. این دانشجویان بعضاً ورزشکارانی هستند که عضو تیم ملی هستند و در مسابقات بین المللی حضور پیدا می کنند.
وی افزود: در این آکادمی سه بخش خبرگزاری ورزشی، طب ورزشی و مدیریت ورزشی توسط اساتیدی از کشور انگلیس تا رده فوق لیسانس تدریس می شود. رحیم اف در پایان به این نکته اشاره کرد که بی شک همه وزارت خانه های ورزشی خیلی علاقمند به داشتن چنین آکادمی در کشور خود می باشند.
در ادامه دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک خطاب به میهمانان آذربایجانی گفت: ما در ایران 15 دانشکده علوم ورزشی داریم و همچنین در دانشگاه آزاد هم تعداد قابل توجهی دانشجو مشغول تحصیل در این رشته هستند. این دانشکده ها بعضاً دارای کیفیت بسیار بالایی نیز می باشند.
دکتر قراخانلو با بیان این جمله که ارتباط آکادمی با دانشگاه ها بسیار خوب است افزود: ما در کل 5 میلیون دانشجو در کشور داریم که هر ساله سه هزار نفر از آنان به رشته هاای علوم ورزشی مرتبط می شوند.
وی همچنین توضیحاتی را در مورد ورزش قهرمانی داد و گفت: تقریباً هر فدراسوین ورزشی ما یک مرکز کوچک شبیه به آکادمی دارد، مانند خانه کشتی، آکادمی ووشو، قایقرانی و دوچرخه سواری که برای همه این مراکز نیز نیروهای متخصصی تربیت شده اند.

دکتر قراخانلو در ادامه گفت: بخش دیگری که در آکادمی ملی المپیک در اولویت ما قرار دارد دختران ما هستند. به عنوان مثال ما امسال در این آکادمی در حال برگزاری دوره تربیت مربی مهارت های ذهنی ویژه دختران هستیم که به مدت چهارصد ساعت آموزشی می باشد.
رئیس آکادمی ملی المپیک در پایان گفت: ما دوست داریم در زمینه ورزش با جمهوری آذربایجان ارتباط بهتری داشته باشیم و از ورزشکاران شما در این مجموعه میزبانی کنیم. امیدوارم در کوتاه ترین زمان ممکن با حمایت دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و همچنین دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک حضور ورزشکاران آذری در ایران بیش از پیش رونق پیدا کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
۱۵:۱۱
 نظر شما درباره مطلب 

امتیاز شما :
 
عنوان : *
توضیح : *
* = ضروری


میانگین امتیاز کاربران: 0.0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
 نظرات کاربران 

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

 

 آخرین مطالب
 اسلایدهای آموزشی دوره مقدماتی تربیت مربی بدنساز مورخ 22 لغایت 25 تیرماه 1398
 اسلایدهای آموزشی دوره تمرینات عملکردی Functional Training مورخ 19 و 20 تیرماه 1398
 سوالات مسابقه ویژه دانشجویان دانشگاه الزهرا
 ششمین دوره پیشرفته مدیریت ورزشی در آکادمی ملی المپیک پیگیری شد
 جهت حضور در مسابقات غرب آسیا و کاپ آسیا: اعضای تیم ملی بسکتبال بانوان تست دادند
 در جلسه دپارتمان پیشگیری از آسیب های ورزشی بررسی شد: برنامه های آموزشی دپارتمان در سمینار ورزش پاک
 علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی شد
 به منظور حضور در مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو: تمرینات آماده سازی تیم ملی هندبال در آکادمی ملی المپیک
 با انجام مصاحبه با فائزه هاشمی: نخستین گام اجرایی طرح تاریخ شفاهی تحولات ورزش زنان ایران آغاز شد
 دعوت شدگان به تیم ملی پدل تست دادند


طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام