یکشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
  
  
نشست مشترک آکادمی ملی المپیک با بخش فناوری بنیاد برکت برگزار شد
آکادمی ملی المپیک و بخش فناوری بنیاد برکت در نشستی مشترک و با هدف حمایت از توسعه کاربرد فناوری‌های ورزشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، در ابتدای این نشست دکتر امیری نیا نماینده ستاد اجرایی فرمان امام با ذکر مثال‌هایی متعدد و با هدف تبیین ضرورت استفاده از فناوری در ورزش، توضیحاتی را در خصوص فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت در حوزه فناوری ارائه نمود.
وی افزود: شرایط اقتصادی و سیاسی موجود در کشور، فرصتی برای تبدیل تهدید مرتبط با تحریم به ایجاد خودباوری و خلاقیت است که نتیجه آن به تولید منتهی خواهد شد.
دکتر صالحی معاون تجاری‌سازی معاونت علمی ریاست جمهوری در همین راستا و با اشاره به این موضوع که نیازهای ورزش باید مشخص شود گفت: ما در معاونت علمی از طرح‌هایی حمایت می‌کنیم که بازار آن وجود داشته باشد، چراکه منابع مالی بلاعوض نداریم.
در ادامه دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک گزارشی در خصوص تشکیل و فعالیت مرکز فناوری و نوآوری ورزشی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی ارائه نمود و با ذکر مثال‌هایی به نیازهای گسترده ورزش قهرمانی از نظر فناوری‌های نوین اشاره کرد.
وی همچنین ضرورت این موضوع و آمادگی کمیته ملی المپیک برای توسعه فناوری‌های ورزشی را مورد تأکید قرار داد.
در ادامه مهندس قطبی نژاد از فعالیت‌های موسسه دانش‌بنیان برکت که وظیفه سرمایه‌گذاری در حوزه کارآفرینی و مشارکت در کسب و کارهای دانش‌بنیان را به عهده دارد، توضیحاتی را ارائه نموده و عنوان کرد که این موسسه طرح‌هایی با مبالغ کمتر از 100 میلیون تومان را بطور مستقیم حمایت می‌کند و بالاتر از آن با مشارکت سایر نهادها قابل اجرا خواهد بود.
مهندس نجیمی دبیر کارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و دکتر الهام شیرزاد مسئول بخش بیومکانیک ورزشی آکادمی از دیگر سخنرانان این نشست بودند که در خصوص فناوری‌های بکار رفته در البسه، کفش، تجهیزات و فضاهای ورزشی، ساخت راکت داخلی در فدراسیون اسکواش و حل مسائل مربوط به انتقال حرارت پوشاک بانوان ورزشکار توضیحاتی را ارائه دادند.
در پایان جلسه دو پیشنهاد به شرح زیر توسط اعضاء ارائه و تأیید گردید:
1- تشکیل دپارتمان فناوری ورزشی در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک
2- بررسی راه‌کارها و امکان سنجی راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک مابین ستاد اجرایی فرمان امام، معاونت علمی ریاست جمهوری و نهاد ورزش (وزارت ورزش/ کمیته ملی المپیک) برای توسعه فناوری‌های ورزشی و حمایت از طرح‌ها و پیشنهاد‌های اشخاص و شرکت‌های دانش‌بنیان و تخصصی برای توسعه فناوری‌های ورزشی.
گفتنی است پیش از آغاز این نشست که با حضور دکتر صالحی معاون تجاری‌سازی معاونت علمی ریاست جمهوری، دکتر امیری‌نیا نماینده ستاد اجرایی فرمان امام، دکتر رضایت استاد علوم پزشکی دانشگاه تهران و عضو ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مهندس قطبی‌نژاد نماینده موسسه دانش‌بنیان برکت، مهندس نجیمی از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک و مدیران مراکز این آکادمی برگزار شد حاضرین از مراکز و بخش‌های مختلف آکادمی ملی المپیک بازدید کردند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
۱۴:۰۲
 نظر شما درباره مطلب 

امتیاز شما :
 
عنوان : *
توضیح : *
* = ضروری


میانگین امتیاز کاربران: 0.0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
 نظرات کاربران 

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

 

 آخرین مطالب
 اسلایدهای آموزشی دوره مقدماتی تربیت مربی بدنساز مورخ 22 لغایت 25 تیرماه 1398
 اسلایدهای آموزشی دوره تمرینات عملکردی Functional Training مورخ 19 و 20 تیرماه 1398
 سوالات مسابقه ویژه دانشجویان دانشگاه الزهرا
 ششمین دوره پیشرفته مدیریت ورزشی در آکادمی ملی المپیک پیگیری شد
 جهت حضور در مسابقات غرب آسیا و کاپ آسیا: اعضای تیم ملی بسکتبال بانوان تست دادند
 در جلسه دپارتمان پیشگیری از آسیب های ورزشی بررسی شد: برنامه های آموزشی دپارتمان در سمینار ورزش پاک
 علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی شد
 به منظور حضور در مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو: تمرینات آماده سازی تیم ملی هندبال در آکادمی ملی المپیک
 با انجام مصاحبه با فائزه هاشمی: نخستین گام اجرایی طرح تاریخ شفاهی تحولات ورزش زنان ایران آغاز شد
 دعوت شدگان به تیم ملی پدل تست دادند


طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام