سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
  
  
نشست مشترک آکادمی ملی المپیک با بخش فناوری بنیاد برکت برگزار شد
آکادمی ملی المپیک و بخش فناوری بنیاد برکت در نشستی مشترک و با هدف حمایت از توسعه کاربرد فناوری‌های ورزشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، در ابتدای این نشست دکتر امیری نیا نماینده ستاد اجرایی فرمان امام با ذکر مثال‌هایی متعدد و با هدف تبیین ضرورت استفاده از فناوری در ورزش، توضیحاتی را در خصوص فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت در حوزه فناوری ارائه نمود.
وی افزود: شرایط اقتصادی و سیاسی موجود در کشور، فرصتی برای تبدیل تهدید مرتبط با تحریم به ایجاد خودباوری و خلاقیت است که نتیجه آن به تولید منتهی خواهد شد.
دکتر صالحی معاون تجاری‌سازی معاونت علمی ریاست جمهوری در همین راستا و با اشاره به این موضوع که نیازهای ورزش باید مشخص شود گفت: ما در معاونت علمی از طرح‌هایی حمایت می‌کنیم که بازار آن وجود داشته باشد، چراکه منابع مالی بلاعوض نداریم.
در ادامه دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک گزارشی در خصوص تشکیل و فعالیت مرکز فناوری و نوآوری ورزشی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی ارائه نمود و با ذکر مثال‌هایی به نیازهای گسترده ورزش قهرمانی از نظر فناوری‌های نوین اشاره کرد.
وی همچنین ضرورت این موضوع و آمادگی کمیته ملی المپیک برای توسعه فناوری‌های ورزشی را مورد تأکید قرار داد.
در ادامه مهندس قطبی نژاد از فعالیت‌های موسسه دانش‌بنیان برکت که وظیفه سرمایه‌گذاری در حوزه کارآفرینی و مشارکت در کسب و کارهای دانش‌بنیان را به عهده دارد، توضیحاتی را ارائه نموده و عنوان کرد که این موسسه طرح‌هایی با مبالغ کمتر از 100 میلیون تومان را بطور مستقیم حمایت می‌کند و بالاتر از آن با مشارکت سایر نهادها قابل اجرا خواهد بود.
مهندس نجیمی دبیر کارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و دکتر الهام شیرزاد مسئول بخش بیومکانیک ورزشی آکادمی از دیگر سخنرانان این نشست بودند که در خصوص فناوری‌های بکار رفته در البسه، کفش، تجهیزات و فضاهای ورزشی، ساخت راکت داخلی در فدراسیون اسکواش و حل مسائل مربوط به انتقال حرارت پوشاک بانوان ورزشکار توضیحاتی را ارائه دادند.
در پایان جلسه دو پیشنهاد به شرح زیر توسط اعضاء ارائه و تأیید گردید:
1- تشکیل دپارتمان فناوری ورزشی در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک
2- بررسی راه‌کارها و امکان سنجی راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک مابین ستاد اجرایی فرمان امام، معاونت علمی ریاست جمهوری و نهاد ورزش (وزارت ورزش/ کمیته ملی المپیک) برای توسعه فناوری‌های ورزشی و حمایت از طرح‌ها و پیشنهاد‌های اشخاص و شرکت‌های دانش‌بنیان و تخصصی برای توسعه فناوری‌های ورزشی.
گفتنی است پیش از آغاز این نشست که با حضور دکتر صالحی معاون تجاری‌سازی معاونت علمی ریاست جمهوری، دکتر امیری‌نیا نماینده ستاد اجرایی فرمان امام، دکتر رضایت استاد علوم پزشکی دانشگاه تهران و عضو ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مهندس قطبی‌نژاد نماینده موسسه دانش‌بنیان برکت، مهندس نجیمی از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک و مدیران مراکز این آکادمی برگزار شد حاضرین از مراکز و بخش‌های مختلف آکادمی ملی المپیک بازدید کردند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
۱۴:۰۲
 نظر شما درباره مطلب 

امتیاز شما :
 
عنوان : *
توضیح : *
* = ضروری


میانگین امتیاز کاربران: 0.0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
 نظرات کاربران 

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

 

 آخرین مطالب
 اعلام اسامی قبول شدگان در آزمون تئوری دوره آموزشی تغذیه ورزشی
 اعلام اسامی قبول شدگان در آزمون تئوری دوره تغذیه ورزشی ( آزمون 22 فروردین 1398)
 دومین مصاحبه از پروژه «تاریخ شفاهی مطبوعات ورزشی ایران»
 به منظور حضور در مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا: دختران هوگوپوش تست دادند
 جهت حضور در مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا: نوجوانان هوگوپوش تست دادند
 یازدهمین نشست کارگروه پژوهشی شورای سیاست گذاری تاریخ شفاهی ورزش ایران
 با حضور در آکادمی ملی المپیک: دعوت شدگان به تیم ملی جودو بزرگسالان تست دادند
 بازدید وزیر ورزش جمهوری آذربایجان از آکادمی ملی المپیک
 صبح امروز در آکادمی ملی المپیک: بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اردوی تیم ملی کاراته آقایان و بانوان
 دومین گام اجرایی پروژه های تاریخ شفاهی ورزش ایران کلید خورد: " تاریخ شفاهی کشتی ایران"


طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام