پنج شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
  
  
رئیس آکادمی ملی المپیک: افزایش دانش مربیان رشته‌های مدال‌آور در بحث پایش خستگی با نتایج بهتری در این ورزش‌ها همراه است
دوره آموزشی پایش خستگی ورزشکاران ظهر امروز و با برگزاری مراسم اختتامیه‌ای با حضور دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، این مراسم با حضور دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، دکتر حمید آقاعلی نژاد مشاور تخصصی و محمدرضا اویسی مدیر مرکز آموزش آکادمی ملی المپیک، دکتر علی گرزی از اساتید و همچنین شرکت کنندگان دوره برگزار شد.
دکتر قراخانلو که خود از اساتید فیزولوژی ورزش است در ابتدای این مراسم و ضمن اشاره به این موضوع که تاریخچه فیزیولوژی با مطالعات پایش خستگی برابری می‌کند گفت: مباحث زیاد و شگفت انگیزی در خصوص شاخص‌ها، تعاریف و انواع خستگی مطرح هستند که سعی شد در این دوره آموزشی به همه این موضوعات پرداخته شود.
وی در ادامه و با اینکه مربیان و ورزشکاران باید نگاه خود را عوض کرده و به رکورد، علم تمرین و شغل خود با عینک خستگی نگاه کنند گفت: متأسفانه در گذشته با مبحث اندازه‌گیری خستگی ورزشکاران بسیار ساده برخورد می‌شد و بسیاری از مربیان الگوی خستگی ورزشکار خود را نمی‌دانستند ولی امروزه با استفاده از تکنولوژی، شاخص‌ها و تعاریفی جدید که برای این مبحث مطرح شده است مربی و ورزشکار آگاه شده اند که برای حفظ نیرو و پس از خستگی چه روش‌هایی را اتخاذ کنند.
رئیس آکادمی ملی المپیک در ادامه افزود: بعضی از رشته‌های مدال‌آور، به مباحثی نظیر پایش خستگی ورزشکاران خود کمتر اهمیت می‌دهند در حالی که اگر دانش مربیان این رشته‌ها در این زمینه افزایش پیدا کند مطمئناً نتایج بهتری پیش روی آنها خواهد بود.
دکتر قراخانلو در پایان و خطاب به شرکت‌کنندگان دوره گفت: مزیت این دوره نسبت به دوره‌های مشابه این بود که بر خلاف کم بودن تعداد شرکت‌کنندگان، این دوره از لحاظ کیفی سطح بسیار بالایی داشت. از شما عزیزان می خواهم که با اساتید خود در این دوره همچنان مرتبط باشید و ارتباط خود را با مجموعه آکادمی ملی المپیک قطع نکنید.
در ادامه این مراسم تعدادی از شرکت‌کنندگان دوره نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با موضوعاتی نظیر ادامه‌دار بودن و برگزاری دوره‌های آموزشی مشابه به صورت عملی، تأثیر این دوره در بالا رفتن دانش خود و همچنین  ابراز گله از تیم‌ها و باشگاه‌های ورزشی که به اینگونه مباحث اهمیت کمی می‌دهند ابراز داشتند.
شایان ذکر است در پایان مراسم اختتامیه، گواهی شرکت در دوره با امضاء دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک به شرکت‌کنندگان اعطاء شد.
دوره آموزشی پایش خستگی ورزشکاران با هدف آشنایی مربیان با مبانی خستگی، چگونگی ارزیابی و پایش خستگی، چگونگی به تأخیر انداختن خستگی و راهکارهای ریکاوری از خستگی در ورزش های مختلف، طی روزهای 12 لغایت 14 اسفندماه 1397 توسط مرکز آموزش آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
۱۴:۴۱
 نظر شما درباره مطلب 

امتیاز شما :
 
عنوان : *
توضیح : *
* = ضروری


میانگین امتیاز کاربران: 0.0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
 نظرات کاربران 

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

 

 آخرین مطالب
 دومین جلسه گروه فیزیولوژی ورزشی کاربردی با حضور رئیس آکادمی ملی المپیک برگزار شد
 فعالیتهای علمی، آموزشی مرتبط با حوزه پارالمپیک در آکادمی ملی المپیک توسعه می‌یابد
 جهت حضور در مسابقات والیبال قهرمانی جهان: اردوی شبانه روزی تیم ملی والیبال جوانان در آکادمی ملی المپیک پیگیری می شود
 به منظور حضور در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا: بانوان شمشیرباز تمرینات خود را پیگیری کردند
 به منظور تشکیل شبکه شهرهای فعال ایران برگزار شد: نشست مشترک آکادمی ملی المپیک با کمیته ورزش و تفریحات سالم مجمع شهرداران کلان‌شهرها
 دوره آموزشی تربیت مربی مهارت های ذهنی (ویژه بانوان) آغاز شد
 برگزاری 12 عنوان کارگاه آموزشی ویژه کاروان اعزامی به المپیک 2020
 جهت حضور در جام ملت های داخل سالن آسیا: بانوان هاکی باز تست دادند
 با حضور رئیس آکادمی ملی المپیک برگزار شد؛ نخستین جلسه کارگروه تاریخ شفاهی ورزش در سال98
 برگزاری آزمون پایانی دوره مربی تغذیه ورزشی


طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام