چهارشنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
  
  
اولین مدال آور تاریخ تپانچه 25 متر ایران در مسابقات جهانی: آکادمی ملی المپیک بستری مناسب برای تمرین قهرمانان ملی است
هانیه رستمیان نخستین مدال آور تاریخ تیراندازی ایران در ماده 25 متر تپانچه، تمرینات خود را در آکادمی ملی المپیک پیگیری می کند.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، بانوی ملی پوش تپانچه کشورمان که هفته گذشته و در جریان مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک در کشور هند موفق به ثبت نام خود به عنوان اولین مدال آور تپانچه 25 متر ایران در هر دو بخش مردان و زنان شد این روزها تمرینات بدنسازی خود را در آکادمی ملی المپیک دنبال می کند.
رستمیان در گفتگو با روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و در خصوص کسب این مدال تاریخی گفت: کسب این مدال برای من افتخار بزرگی است ولی چیزی که من را خیلی بیشتر خوشحال می کند این است که این اتفاق بزرگ در ماده 25 متر تپانچه ایران توسط یک خانم به ثبت رسیده است. 
رستمیان 20 ساله که هشت سال سابقه عضویت در تیم ملی تیراندازی آن هم در تمامی رده های سنی را دارد گفت: مسابقات جام جهانی هند که دومین مرحله از مسابقات کسب سهمیه المپیک محسوب می شد اولین رویداد مهم و بین المللی من در رده بزرگسالان بود که در آن حضور یافتم. در دور مقدماتی و در رقابت با حریفان عنوان دار المپیکی و جهانی خود موفق به کسب رکورد 584 که دو نمره از رکورد شخصی من بهتر بود شدم و به فینال راه یافتم.
وی افزود: رقابت در فینال با حریف چینی به شکل مساوی و خوب پیش می رفت و هر دوی ما برای شکستن تساوی، سه مرتبه تیر شوت آف زدیم. ولی در نهایت و با یک امتیاز اختلاف نتیجه را واگذار کردم و مدال نقره را از دست دادم. طبق قوانین جدید فدراسیون جهانی تیراندازی و بر خلاف سالهای گذشته که سه نفر اول موفق به کسب سهمیه المپیک می شدند، در مسابقات امسال تنها نفرات اول و دوم میتوانند جواز حضور در بازیهای المپیک 2020 توکیو را کسب کنند.
هانیه رستمیان که از امیدهای تیراندازی ایران برای کسب سهمیه المپیک در رقابتهای پیش رو است گفت: مسابقات هند دومین رویداد کسب سهمیه بود و ما در سال آینده سه مسابقه مهم دیگر را در اردیبهشت، خرداد و شهریور پیش رو داریم که به ترتیب به میزبانی کشورهای چین، آلمان و برزیل برگزار خواهد شد.
رستمیان که تمرین کردن زیر نظر سماکین اوکراینی سرمربی تیم ملی تیراندازی را در پیشرفت و کسب مدال جهانی خود موثر عنوان کرد، از تلاشهای بیتا سبزی مربی بدنساز خود و از کارشناسان مرکز سنجش و توسعه قابلیتهای جسمانی آکادمی ملی المپیک تشکر کرد و گفت: جا دارد از زحمات و حمایت هایی که مسئولین و کارشناسان این آکادمی نسبت به بنده داشتند از صمصم قلب تشکر کنم.
وی در پایان گفت: آکادمی ملی المپیک بستر مناسبی برای تمرین ورزشکاران و قهرمانان تیم های مختلف ورزشی است که خود را برای حضور در رویدادهای المپیک، جهانی و آسیایی آماده می کنند.   
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
۱۴:۳۵
 نظر شما درباره مطلب 

امتیاز شما :
 
عنوان : *
توضیح : *
* = ضروری


میانگین امتیاز کاربران: 0.0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
 نظرات کاربران 

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

 

 آخرین مطالب
 با حضور رئیس آکادمی ملی المپیک؛ نخستین جلسه ‌گروه فیزیولوژی ورزشی کاربردی برگزار شد
 به منظور حضور در مسابقات اینلاین‌هاکی قهرمانی جهان ؛ اسکیت‌بازان تست دادند
 با حضور در آکادمی ملی المپیک؛ ورزشکاران دعوت شده به تیم ملی اینلاین هاکی بانوان تست دادند
 به منظور حضور در مسابقات تکواندو قهرمانی جهان: بانوان هوگوپوش تست دادند
 جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا: دعوت شدگان به تیم ملی اینلاین هاکی جوانان تست دادند
 رئیس آکادمی ملی المپیک: افزایش دانش مربیان رشته‌های مدال‌آور در بحث پایش خستگی با نتایج بهتری در این ورزش‌ها همراه است
 با حضور رئیس آکادمی ملی المپیک برگزار شد: جلسه هماهنگی اجرای طرح بورسیه ورزشی جوانان
 صالحی امیری عضو هیات اجرایی شورای المپیک آسیا شد
 توسط آکادمی ملی المپیک؛ دوره آموزشی پایش خستگی ورزشکاران آغاز شد
 به منظور حضور در مسابقات بوکس قهرمانی آسیا: بوکسورهای نوجوان تست دادند


طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام