جمعه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
  
  
دکتر صالحی امیری در نخستین نشست تخصصی خزانه‌داران فدراسیون‌های ورزشی: کمیته ملی المپیک همه منابع ورودی و هزینه‌ای خود را به صورت شفاف به فدراسیون‌ها و مردم گزارش می‌دهد
نخستین نشست تخصصی خزانه‌داران فدراسیون‌های ورزشی عضو مجمع کمیته ملی المپیک با حضور رئیس کمیته ملی المپیک، معاونان وزارت ورزش و جوانان و مدیران ارشد کمیته ملی المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، در ابتدای این نشست که صبح امروز و در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد، کیکاووس سعیدی ذیحساب کمیته ملی المپیک، ضمن خیرمقدم به خزانه‌داران فدراسیون‌های ورزشی، در توضیحاتی کوتاه، هدف از برگزاری این نشست را هماهنگی و انسجام بیشتر خزانه‌داران با متولیان ورزش کشور (وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک) و همچنین اهمیت جایگاه خزانه داری در فدراسیون‌ها عنوان کرد.
در ادامه، دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با ابراز تقدیر و تشکر از کیکاووس سعیدی و انگیزه و نوآوری او در برگزاری نخستین نشست تخصصی خزانه‌داران فدراسیون‌های ورزشی گفت: «ورزش کارکرد‌های گوناگونی دارد که اولین و مهمترین این کارکردها، اجتماعی بودن آن است. همه متولیان و خدمت‌گذاران بخش‌های مدیریتی ورزش کشور، عمدتاً در دو حوزه همگانی و قهرمانی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند، در حالی که تاکید هر دو حوزه همگانی و قهرمانی، اجتماعی کردن ورزش است.»
دکتر صالحی امیری گفت: «جوامع بشری برای تداوم حیات خود نیازمند توجه به مقوله‌هایی نظیر نشاط اجتماعی، امید اجتماعی، اخلاق اجتماعی، امنیت اجتماعی و سازگاری اجتماعی هستند. خیلی‌ها نشاط را به شادی تفسیر می‌کنند در حالی که مفهوم اصلی نشاط، مفهومی عام از احساس رضایت مردم در زندگی اجتماعی است. مهمترین وظیفه ورزش این است که در کنار فرهنگ و هنر برای توسعه نشاط اجتماعی تلاش کند.»
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه این کمیته همه منابع ورودی و هزینه‌ای را به صورت شفاف به فدراسیون‌ها و مردم گزارش می‌دهد گفت: «از خزانه‌داران فدراسیون‌ها می‌خواهم تا شفاف‌سازی را جزو اولویت‌های کاری خود قرار دهند، چرا که شفافیت به سلامت سیستم کمک می‌کند. وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها، اعضای یک خانواده هستند و اگر نقصی در فدراسیون باشد، این نقص متعلق به ماست و چنانچه در کمیته ملی المپیک و فعالیت‌های آن نقصی وجود داشته باشد، این نقص متعلق به وزارت ورزش و جوانان است. این همکاری که اکنون بین وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی برقرار است باعث بوجود آمدن ثبات، آرامش و احساس امنیت بیشتر در ورزش خواهد شد.»
صالحی امیری در پایان گفت: «ما به تمامی شما خزانه‌داران اعتماد کامل داریم و از شما می‌خواهیم ناظر اعمال خود باشید تا در آینده شاهد تقدیر نهادهای نظارتی از شما باشیم.»
رئیس کمیته ملی المپیک پس از پایان صحبت‌های خود و جهت حضور در جلسه توجیحی که با اصحاب رسانه اعزامی به بازی‌های آسیایی داشت، جلسه را ترک و اداره جلسه را به دکتر محمدرضا داورزنی و کیکاووس سعیدی سپرد.
ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان، دکتر محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، طاهری بازرس کل ورزش و جوانان، عسگری ذیحساب و مدیرکل امور مالی وزارت ورزش، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک و سرپرست حراست کمیته ملی المپیک، از دیگر سخنرانان این نشست بودند که توضیحاتی را درباره برگزاری این نشست، سیاست‌های کلان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و همچنین اهداف و وظایف خزانه‌داران ارائه کردند.
در پایان این نشست، جلسه پرسش و پاسخ خزانه‌داران برگزار شد. 
۱۳۹۷/۰۴/۰۳
۱۵:۴۳
 نظر شما درباره مطلب 

امتیاز شما :
 
عنوان : *
توضیح : *
* = ضروری


میانگین امتیاز کاربران: 0.0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
 نظرات کاربران 

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

 

 آخرین مطالب
 دومین جلسه گروه فیزیولوژی ورزشی کاربردی با حضور رئیس آکادمی ملی المپیک برگزار شد
 فعالیتهای علمی، آموزشی مرتبط با حوزه پارالمپیک در آکادمی ملی المپیک توسعه می‌یابد
 جهت حضور در مسابقات والیبال قهرمانی جهان: اردوی شبانه روزی تیم ملی والیبال جوانان در آکادمی ملی المپیک پیگیری می شود
 به منظور حضور در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا: بانوان شمشیرباز تمرینات خود را پیگیری کردند
 به منظور تشکیل شبکه شهرهای فعال ایران برگزار شد: نشست مشترک آکادمی ملی المپیک با کمیته ورزش و تفریحات سالم مجمع شهرداران کلان‌شهرها
 دوره آموزشی تربیت مربی مهارت های ذهنی (ویژه بانوان) آغاز شد
 برگزاری 12 عنوان کارگاه آموزشی ویژه کاروان اعزامی به المپیک 2020
 جهت حضور در جام ملت های داخل سالن آسیا: بانوان هاکی باز تست دادند
 با حضور رئیس آکادمی ملی المپیک برگزار شد؛ نخستین جلسه کارگروه تاریخ شفاهی ورزش در سال98
 برگزاری آزمون پایانی دوره مربی تغذیه ورزشی


طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام