چهارشنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۷ ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
  
  
سرپرست آکادمی ملی المپیک: ورزش کشور نیاز مبرم به تربیت مربی و نیروهای متخصص در رشته های مختلف ورزشی دارد/ بیست و یکمین دوره مربی بدنساز ویژه آقایان آغاز شد
صبح امروز و طی مراسم افتتاحیه ای کوتاه، بیست و یکمین دوره مربی بدنساز ویژه آقایان در محل آکادمی ملی المپیک آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، در ابتدای این مراسم دکتر فضل الله باقرزاده سرپرست آکادمی ملی المپیک ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان دوره گفت: ما در آکادمی ملی المپیک با سنت شکنی که در خصوص برگزاری دوره بدنساز انجام دادیم، برای نخستین بار دوره بدنساز ویژه آقایان را در دو گروه و به فاصله یک ماه برگزار می کنیم.
دکتر باقرزاده در ادامه گفت: ورزش کشور نیاز مبرم به تربیت مربی و نیروهای متخصص در رشته های مختلف ورزشی دارد و آکادمی ملی المپیک در همین راستا همه ساله اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی مانند دوره تخصصی مربی بدنساز می نماید.
در ادامه این مراسم محمد رضا اویسی مدیر مرکز آموزش آکادمی توضیحاتی را در خصوص نحوه ثبت نام، آزمون ورودی و همچنین برگزاری دوره ارائه کرد و گفت: بیش از 130 فرم ثبت نام به دست ما رسید که از این تعداد 111 نفر موفق به شرکت در آزمون ورودی شدند که به صورت تئوری و عملی برگزار شد.
مدیر مرکز آموزش در ادامه گفت: پس از جمع بندی نتایج این آزمونها، شورای آموزش آکادمی با حضور سرپرست محترم آکادمی ملی المپیک تشکیل و مقرر شد افرادی که حد نصاب نمره قبولی را کسب نموده اند طی دو دوره و به صورت جداگانه شرکت نمایند.
پیمان فخری مدیر مرکز سنجش و توسعه قابلیتهای جسمانی آکادمی از دیگر سخنرانان این مراسم بود که توضیحاتی را در خصوص اساتید این دوره و همچنین سرفصل دروسی که توسط این اساتید ارائه خواهد شد را به شرکت کنندگان ارائه نمود.
پیمان فخری در ادامه و با بیان این جمله که ما طی 10 روز برگزاری دوره نمی توانیم روح یک مربی بدنساز را در شما بدمیم خطاب به شرکت کنندگان دوره گفت: ما برای تدریس این دوره از اساتیدی که در هر دو
حوزه علم و عمل یعنی هم ورزش قهرمانی و هم دانشگاه فعالیت می کنند دعوت کرده ایم، پس نهایت استفاده را از این اساتید برده و هر سوالی که در ذهن خود و در خصوص مربیگری بدنسازی دارید از این اساتید بپرسید.
از مهمترین مباحثی که طی این دوره به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد می توان به این موارد اشاره کرد:
اصول و مبانی آمادگی جسمانی، روانشناسی ورزشی، علم تمرین، اصول تمرینات قدرتی، اصول و روش های توسعه قدرت، طراحی تمرین، تمرینات موازی و دایره ای، اصول و مبانی تمرینات استقامتی، بازگشت به حالت اولیه، تمرینات عضلات مرکزی، مکمل ها، انعطاف پذیری و روش های توسعه آن به روش  PNF  ، پلایومتریک، آسیب های ورزشی، تغذیه و کنترل وزن، حرکات اصلاحی و SAQ .
بیست و یکمین و بیست و دومین دوره مربی بدنساز ویژه آقایان طبق برنامه ریزیهای انجام گرفته در دو گروه 40 نفری برگزار می شود که گروه اول طی روزهای 16 لغایت 26 مرداد و گروه دوم نیز در تاریخ 6 الی 16 شهریور ماه سال جاری در این دوره حضور خواهند داشت.
۱۳۹۶/۰۵/۱۶
۱۱:۵۷
 نظر شما درباره مطلب 

امتیاز شما :
 
عنوان : *
توضیح : *
* = ضروری


میانگین امتیاز کاربران: 0.0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
 نظرات کاربران 

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

 

 آخرین مطالب
 مراسم تودیع و معارفه رییس آکادمی ملی المپیک برگزار شد
 جهت حضور در مسابقات قهرمانی جهان و انتخابی المپیک نوجوانان: تمرینات هوگوپوشان نوجوان در آکادمی ملی المپیک
 جهت حضور در مسابقات جهانی و انتخابی المپیک نوجوانان: دختران هوگوپوش تست دادند
 جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی: تمرینات آماده سازی تیم ملی پاراتکواندو در آکادمی ملی المپیک
 جهت حضور در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا: اعضای تیم ملی جوجیتسو بانوان تست دادند
 جهت حضور در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا: آغاز تمرینات آماده سازی تیم ملی کبدی در آکادمی
 جهت حضور در مسابقات جهانی و بازیهای آسیایی: دختران تیرانداز تست دادند
 تیم ملی تکواندو دختران تمرینات خود را در آکادمی ملی المپیک پیگیری کردند
 آکادمی ملی المپیک میزبان اردوهای انتخابی تیم ملی والیبال جوانان
 با حضور اساتید دانشگاه شهید بهشتی و در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد: سومین کارگاه تدوین استاندارد آموزشی دی کوم


طراحی سایت و پورتال، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام